91 816 57 77

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Zamykanie rozszerzonych naczynek

PrintRozszerzone naczynka i tzw. pajączki (teleangiektazja) to popękane drobne naczynia krwionośne, pojawiające się na skórze nóg lub twarzy. Mamy doświadczenie w uzyskiwaniu doskonałych rezultatów w redukcji rozszerzonych naczynek. W naszej klinice korzystamy z systemu Thermavein, który stanowi nowoczesną i bezpieczną technologię zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych. System pomyśle zastosowano już u ponad 100 000 pacjentów na całym świecie. Rozszerzona naczynka to nieestetyczne czerwone, purpurowe lub niebieskie żyłki wokół nosa, na policzkach, powiekach i na czole. Do powstania rozszerzonych naczynek dochodzi, kiedy żyły rozszerzają się i stają się przez to widoczne przez skórę. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na powstawanie rozszerzonych naczynek na policzkach, a najpowszechniejszym z nich jest spożycie alkoholu. Inne czynniki to częste wystawienie na działanie promieni słonecznych, wiatr i ekstremalne temperatury (z reguły podczas pracy na zewnątrz). Nadużywanie kremów ze sterydami oraz niektóre schorzenia układu odpornościowego również często stanowią przyczynę powstawiania rozszerzonych naczynek. Nawet zwykłe przeziębienie może prowadzić do uszkodzenia naczyń nosowych, ale często nie można zidentyfikować dokładnej przyczyny powstania rozszerzonych naczynek. ThermaVein wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii do drobnych naczyń krwionośnych, która je zamyka i powoduje ich natychmiastowe zniknięcie.

 

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa mniej więcej 15 minut. Efekty zabiegu w postaci znacznego ulepszenia wyglądu skóry lub nawet całkowitej eliminacji problemu widoczne są zaraz po zakończeniu zabiegu. W miejscu zabiegu pojawi się zaczerwienienie, które ustąpią po kilku godzinach, a w jego obszarze kilka dni później pojawią się strupki.

 

Ile trzeba czekać na efekty zabiegu?

Efekty są natychmiastowe, jak widać na poniższym zdjęciu. Zabieg przynosi natychmiastowo widoczne efekty. Uwypuklone żyły znikają wraz z przyłożeniem do nich penu. Zaraz po zabiegu żyły całkowicie znikają z powierzchni skóry. Klienci są naprawdę zaskoczeni i zachwyceni, kiedy patrzą w lustro po zabiegu.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Trudno stanowczo stwierdzić, że zabieg jest bezbolesny, ponieważ zależeć będzie to od indywidualnej tolerancji klienta. Podczas samego zabiegu odczuwalny jest dyskomfort porównywalny do bólu po strzelaniu gumką recepturką w skórę lub regulacji owłosienia pincetą. Wszelki dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu ustępuje wraz z zakończeniem zabiegu, a dodatkowo na skórę nakładany jest kojący żel z aloe vera.

 

Jak długi jest okres rekonwalescencji?

Okres rekonwalescencji skóry trwa od 3 do 7 tygodni i zależy od indywidualnych predyspozycji. Zalecamy odczekanie z zabiegiem, klientom którzy w tygodniu po zabiegu muszą uczestniczyć w ważnych uroczystościach. Przez tydzień po zabiegu u klienta z reguły utrzymują się zaczerwienienia i niewielkie strupki, których nie wolno zdrapywać. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno używać produktów złuszczających. Aż do całkowitego zagojenia skóry należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym (przynajmniej 30 SPF).

 

Czy zabieg leczy schorzenie?

Zabieg zlikwiduje widoczne objawy schorzenia, które w wielu przypadkach już nie nawracają. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą prowadzić do powstania nowych obszarów schorzenia. W stosownych przypadkach można zastosować zabieg uzupełniający, aby zlikwidować nowe objawy schorzenia. Jeśli istnieje obawa nawrotu, z reguły zaleca się wizytę kontrolną 4-8 tygodni po zabiegu, jeśli zajdzie taka potrzeba, a coroczna wizyta kontrolna pomoże w profilaktyce.

 

Jaki jest koszt zabiegu?

Niektóre osoby wymagają więcej zabiegów niż inne, dlatego opracowaliśmy cennik, który spełni potrzeby każdego klienta. Podczas konsultacji podamy klientowi cenę zabiegu likwidacji rozszerzonych naczynek oraz oczekiwaną ilość wymaganych zabiegów. Wysokość ceny będzie zależeć od ilości rozszerzonych naczynek, które będą wymagały zabiegu.

 

Zdjęcia przed i po:

zamykanie rozszerzonych naczynek szczecin