91 816 57 77

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP)

Regenlab PRP (zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego), zwany również „wampirzym liftingiem“, stanowi nowy rodzaj zabiegu, który wykorzystywany jest do rewitalizacji zmęczonej i suchej skóry, objawów starzenia skóry, spłycania blizn potrądzikowych, rozstępów, drobnych bruzd i łysienia.

 

Jaka jest zasada działania tego zabiegu?

Zabieg polega na wykorzystaniu niewielkiej ilość krwi do biostymulacji komórek skóry, które dzięki temu regenerują się i rewitalizują. W pierwszej fazie pobieramy niewielką ilość krwi do specjalnej probówki, którą następnie poddajemy wirowaniu w wirówce medycznej, aby oddzielić czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. W taki sposób uzyskujemy PRP osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykiwane jest bezpośrednio do warstwy skóry właściwej, aby przyśpieszyć proces regeneracji tkanek i rekonstrukcji poprzez stymulację produkcji kolagenu.

 

Jakich rezultatów można oczekiwać?

  • zwiększenie elastyczności, napięcia i grubości skóry;
  • udoskonalenie koloru skóry;
  • poprawa struktury włókien kolagenu;
  • długotrwałe spłycenie zmarszczek i bruzd;
  • przyśpieszenie gojenia po zabiegach estetycznych (laserowych, chemicznych peelingach itp.).

 

Czy zabieg wiąże się ze skutkami ubocznymi?

Zabieg, podczas którego stosuje się PRP osocze bogatopłytkowe, wiąże się z minimalnymi skutkami ubocznymi, ponieważ reakcje immunologiczne i zakażenia są wyeliminowane. U pacjenta mogą wystąpić niewielkie krwiaki w miejscach wkłucia, opuchnięcie i zaczerwienienie, które utrzymują się od 12 do 24 godzin po zabiegu.

 

Kiedy pojawią się widoczne rezultaty?

Widoczne rezultaty zabiegu pojawiają się już po 3 tygodniach i w ciągu kolejny miesięcy jeszcze narastają. PRP osocze bogatopłytkowe, mimo naprawdę dobrego wpływu na skórę twarzy, nie eliminuje całkowicie głębokich zmarszczek, również niektóre blizny mogą nie reagować na zabieg. Proszę skontaktować się z nami w celu ustalenia bezpłatnej konsultacji, na której omówimy zabieg i oczekiwane jego rezultaty.