91 816 57 77

Depilacja laserowa

polarisLaser neodymowo-yagowy (Nd-Yag) – Depilacja laserowa:

Depilacja laserowa zrewolucjonizowała podejście do usuwania niechcianego owłosienia. Silne czerwone światło laserowe podgrzewa ciemne mieszki włosów i hamuje ich wzrost, odcinając dopływ krwi. Laserowe usuwanie owłosienia może obejmować wszystkie części ciała tj. pachy, okolice bikini, nogi, ramiona, brzuch, plecy i twarz. Aby uzyskać pożądane efekty, potrzebna jest seria zabiegów. Najlepsze rezultaty osiągane są w przypadku ciemnych włosów. Laserowe usuwanie owłosienia nie działa jednak w przypadku białych, siwych, rudych i blond włosów. Do zabiegu wykorzystujemy lasery Nd:Yag o długich impulsach, które można stosować na każdym kolorze skóry. Efekt zabiegu różni się w zależności od miejsca zabiegu na ciele i rodzaju skóry.

 

Kto jest odpowiednim kandydatem do zabiegu laserowej depilacji?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w przypadku osób z ciemnym owłosieniem. Zabieg nie zadziała w przypadku białych, blond, rudych i siwych włosów. Natomiast w przypadku kasztanowych i jasno-brązowych włosów efekty zabiegu są ograniczone. Najlepsze efekty osiąga się w przypadku ciemno-brązowych i czarnych włosów. Laser Nd:YAG, w przeciwieństwie do innych laserów dostępnych na rynku, jest skuteczny bez względu na kolor skóry, dlatego też korzystamy z niego w Miracle Clinic. Nasza oferta skierowana jest zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Laserowe usuwanie owłosienia można wykonać na każdej części ciała. Aktywna naturalna opalenizna lub opalenizna uzyskana samoopalaczami jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Słońce jest wrogiem depilacji laserowej, dlatego bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie przed i po zabiegu.

 

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest trwałe?

Nie gwarantujemy, że efekty depilacji utrzymają się na stałe. Zabieg stanowi trwałą redukcję owłosienia. Mieszki włosów są bardzo wytrzymałe, ale u większości osób laserowe usuwanie owłosienia przynosi trwałe korzyści. Im silniejszy laser, tym lepszy efekt działania na włosy. Regularne powtarzanie zabiegu również pomaga wzmocnić efekt depilacji, ponieważ włos jest depilowany na różnych etapach swojego wzrostu. Należy wykonać przynajmniej 6 zabiegów. Wszyscy klienci, którzy chcą uzyskać trwalsze efekty powinni podać się od 8 do 12 zabiegom. Trudno przewidzieć indywidualną odpowiedź na laserowe usuwanie owłosienia, ponieważ na skuteczność zabiegu wpływa wiele różnych czynników tj. grubość włosa, miejsce na cele, różnice w poziomie hormonów, intensywność koloru włosów oraz poziomu tolerancji na laser. Ogólnie okresy utrzymywania się efektów depilacji stopniowo wydłużają się, a odrost staje się rzadszy i cieńszy. Po pierwszym zabiegu można zauważyć zmniejszenie odrostu do 40%.

 

depilacjaJak depilacja laserowa wypada w stosunku do innych rodzajów depilacji?

Depilacja laserowa gwarantuje dłuższe okresy bez odrostu w porównaniu do woskowania, golenia, wyrywania oraz kremów depilacyjnych. Dodatkowo z uwagi na rozmiar promienia, laserem można wydepilować większy obszar ciała niż elektrolizą. Impuls laserowy jest o wiele silniejszy w porównaniu z IPL (intensywnie pulsujące światło) i można go stosować na wszystkich kolorach skóry w przeciwieństwie do systemu IPL.

 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Laser wytwarza bardzo silny promień czerwonego światła i jego nieprawidłowe używanie stwarza ryzyko poparzenia, a nawet utraty wzroku. Podejmujemy wszelkie starania, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia wzorku poprzez ograniczenie ilości osób w pokoju zabiegowym oraz stosowanie okularów ochronnych podczas zabiegu. Intensywność promieni laserowych jest dokładnie dostosowana do każdego klienta. Laser Nd:YAG ochładza skórę zimnym powietrzem podczas trwania zabiegu i po zabiegu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

laserLaser podgrzewa włos o intensywnym kolorze. Mieszki włosów ulegają uszkodzeniu poprzez podgrzanie wyrastających z nich czarnych włosów. Większość mieszków na ciele znajduje się w fazie spoczynku i nie wyrastają z nich włosy. Laser nie wpływa na mieszki znajdujące się w fazie spoczynku. Pomimo tego powtarzanie zabiegu za każdym razem, gdy rozpoczyna się nowy cykl wzrostu włosa, prowadzi do zniszczenia większości włosów. Okres powrotu do stanu sprzed depilacji wydłuża się w przypadku mieszka włosa, którego poddano depilacji laserowej. Aby uzyskać pomyślne rezultaty depilacji laserowej, włos musi zawierać więcej pigmentu niż skóra, ponieważ pozwala to na podgrzewanie mieszka i jednoczesną ochronę skóry. Oznacza to, że najwięcej niepożądanych skutków pojawia się u osób z ciemniejszą skórą. Ponadto aktywna opalenizna sprawia, że skóra w szczególności narażona jest na powstawanie ciemnych plam. Opalenizna uzyskana samoopalaczem również stwarza problemy.

 

Jakiego rodzaju laser używany jest do depilacji?

Większość laserów i źródeł intensywnie pulsującego światła, z zastrzeżeniem ich prawidłowego użycia, gwarantuje skuteczność w usuwaniu owłosienia u osób spełniających odpowiednie warunki. W naszej klinice korzystamy z lasera Nd:YAG – fotony o długich impulsach.

 

Jakie są niepożądane skutki depilacji laserowej?

U depilowanych osób czasami pojawia się dyskomfort, który jednak nie trwa długo i można go łatwo złagodzić zimną wodą. W miejscu poddanym depilacji wystąpi zaczerwienienie i gęsia skórka, które utrzymają się przez około godzinę lub dłużej w zależności od wrażliwości skóry klienta. Przez dzień lub dwa skóra może być wrażliwa, dlatego zalecamy ją schładzać (odradzamy branie gorących pryszniców i kąpieli oraz ćwiczenia). Czasami skóra łuszczy się lub pojawiają się na niej strupki oraz tymczasowe odbarwienia, z reguły w postaci ciemnych plam. Rzadkie skutki uboczne obejmują blizny, utratę pigmentu w niektórych miejscach na skórze, poluzowanie licówek oraz zakrzepicę żył.

 

Jak intensywny powinien być zabieg?

Wysoka intensywność zabiegu gwarantuje lepsze efekty, ale wiąże się ze zwiększonym ryzkiem wystąpienia skutków ubocznych. Skutki uboczne intensywnych zabiegów obejmują zaczerwienienie, opuchnięcie i wrażliwość skóry, która utrzymuje się przez kilka dni. W przypadku ciemniejszej skóry mogą również pojawić się ciemne plamy, które utrzymają się przez tydzień lub dwa. Czasami takie plamy bledną i pozostawiają po sobie ślady, które mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy. Intensywność zabiegu zależy do klienta.

 

Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Bardzo ważne jest, aby na 2 tygodnie przed zabiegiem przestać wyrywać i woskować włosy. Ale wciąż można je golić lub przycinać. Rozumiemy, że może okazać się to kłopotliwe, ale jest to niezmiernie ważne do uzyskania pomyślnego efektu zabiegu. Należy również powstrzymać się od wyrywania włosów w okresie pomiędzy zabiegami. Opalenizna uzyskana samoopalaczem musi całkowicie zejść.

 

Jak należy dbać o skórę po zabiegu?

Natychmiast po zabiegu nałożymy na miejsce depilacji żel aloe vera, aby zadziałać kojąco na skórę. Żel aloe vera można stosować przez pierwsze klika dni po zabiegu, aby złagodzić podrażnienia i nawilżyć skórę. Należy wykształcić nawyk nakładania kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym na miejsce zabiegu (przynajmniej SPF 30). Odnosi się to do wszystkich kolorów skóry i jest bardzo ważne. Nawet lekka opalenizna zwiększa ryzyko oparzenia przy kolejnym zabiegu.

 

Kto jest odpowiedzialny za moją opiekę?

Zabieg wykonuje nasz w pełni wykwalifikowany zespół kosmetyczek, które opiekują się klientem podczas całego cyklu depilacji.

 

Oczekiwania

Trudno przewidzieć efekty zabiegu, ponieważ zależą one od wielu różnych czynników tj. miejsce depilacji, kolor skóry, kolor włosów i intensywność zabiegu. Ogólnie kobiety o białej skórze z czarnymi włosami po około 4-6 zabiegach mogą oczekiwać bardzo rzadkiego odrostu w przypadku depilacji pach, okolicy bikini oraz nóg. Kobiety o białej skórze, z czarnym owłosieniem na twarzy powinny uzyskać efekt trwałej depilacji trwający od 6 do 8 tygodni oraz rzadki odrost po 6 zabiegach. Czasami niektórzy klienci wymagają zabiegów uzupełniających. W przypadku brązowych i kasztanowych włosów efekty są słabsze. Zabieg nie zadziała w przypadku włosów blond. Kobiety o brązowej skórze mogą oczekiwać efektu trwałej depilacji, utrzymującego się od 4 do 6 tygodni na twarzy oraz 8-12 w przypadku pozostałych miejsc. Odrost będzie rzadszy, ale najprawdopodobniej nawracający. U kobiety o czarnej skórze i włosach rodzaju afrykańskiego efekt trwałej depilacji po 6 zabiegach, powinien utrzymać się przez około 8 tygodni, a w pozostałych miejscach na ciele prze około 12 tygodni. Odrost powinien być rzadki i cienki. Bardzo rzadko będą potrzebne zabiegi uzupełniające. Trwały efekt depilacji męskich pleców utrzyma się przez około 8 tygodni, a odrost stanie się cieńszy po 6 zabiegach. Całkowite usuniecie wszystkich włosów jest praktycznie niemożliwe. Męskie brody wymagają intensywnych zabiegów, ponieważ włosy w szczególności w obszarze koziej bródki charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Problem wysypki po goleniu oraz wrastających włosków łagodnieje już po kilku zabiegach, w szczególności w przypadku skóry afro-karaibskiej, ale porost brody może być nierównomierny.

 

Koszt depilacji laserowej

Wstępna konsultacja jest bezpłatna i warto przygotować na nią pytania, aby jak najlepiej wykorzystać jej czas. Podczas konsultacji zostanie również wykonany test płatkowy, który jest niezbędny przed wykonaniem zabiegu. Test pomoże nam określić intensywność lasera jaką będziemy mogli zastosować.

 

Zdjęcia przed i po:

laser szczecin przed i po